Zebra TC26BK-11B212-A6 Mobile Handheld Scanner
| Login to See Price | |
| Product Model: | TC26 Mobile Scanner |
| Brand: | ZEBRA |
Key Features
✔️TC26BK-11A222-IA
✔️5.0 inch. color HD (1280 x 720), LED Backlight
✔️One 128 GB micro SD slot
✔️16 GB Memory
✔️Corning Gorilla Glass
Brand: ZEBRA
Product Model: TC26 Mobile Scanner
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| SPECIFICATION | |
| Model Name/Number | TC26BK-11A222-IA |
| Weight | 5.0 inch. color HD (1280 x 720), LED Backlight |
| Expansion Slot | One 128 GB micro SD slot |
| Flash Memory | 16 GB |
| Imager Window | Corning Gorilla Glass |
| Brand | Zebra |
| CPU | Qualcomm SnapdragonTM 660 octa-core, 1.8 GHz |
| Operating System | Android 10 with built in support for a future Android release |
| Network Connections | 1 USB 2.0 OTG - host/client; Type C connector |
| RAM Memory | 4 GB |
| Sealing | IP67 |
| Charge Time | 4 hours (10 hours = 1 shift) |
| Standard Capacity | 3100 mAh |
| Enhanced Capacity | 5400 mAh |
| Battery Type | Li-Ion |
| SIM | 1 Nano SIM slot; optional eSIM (TC26 only) |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags