XTREME XHP-100U USB MULTIMEDIA HEADPHONE, 1Y REPLACEMENT WARRANTY
| Login to See Price | |
| Product Model: | XHP-100U |
| Brand: | XTREME |
Key Features
| Model: XHP-100U |
| Type: Multimedia Headphone |
| Connection Type: Wired |
| Microphone: Yes |
| Plug Type: USB |
Brand: XTREME
Product Model: XHP-100U
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Main Feature | |
| Noise Cancellation | No |
| Frequency | 20Hz - 20kHz |
| Sound level/Sensitivity | 108 dB |
| Impedance | 24Ω |
| Connection Type | Wired |
| Microphone | Yes |
| Physical Description | |
| Color | Black |
| Warranty Info | |
| Years | 6 Month |
| Contact Information | |
| Name | Md. Saiful Islam |
| Phone Number | 88 017303177 23 |
| saiful.islam@smartbd.com |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags