TwinMOS 512GB M.2 NVMe AlphaPro (PCIe Gen. 3.0×4) TLC 3D NAND Solid State Drive #NVMEFGBM2280/NVMe512GB2280AP
| Login to See Price | |
| Product Model: | False |
| Brand: | TWINMOS |
Key Features
| Model: TwinMOS 512GB |
| Form Factor: M.2 2280 |
| Interface: PCIe Gen 3.0×4 |
| Total Capacity: 512GB |
Brand: TWINMOS
Product Model: False
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Features | |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Total Capacity | 512GB |
| Interface | PCIe Gen 3.0×4 |
| Shock Resistance | 1500G/0.5ms |
| MTBF | 1.5 Million Hours |
| Sequential Read | Up to 3550 MB/s |
| Sequential Write | Up to 3225 MB/s |
| Physical Description | |
| Weight | 7g |
| Dimensions | 80x22x2.20 mm |
| Warranty | |
| Warranty | 3 Year |
| Contact Information | |
| Name | Ariful Hoque Piash |
| Phone Number | 88 01799986895 |
| Ariful.hoque@smartbd.com |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags