SMART RAPTOR 16GB DDR4 3200MHz UDIMM (Heatsink Black) Desktop RAM #SM8PCHD416G3200XMP
| Login to See Price | |
| Product Model: | Raptor |
| Brand: | SMART |
Key Features
| Brand | SMART |
| Part Number | SM16GD4320016R |
| Model | RAPTOR |
| Capacity | 16 GB |
| RAM Type | DDR4 |
| Bus Speed(MHz) | 3200Mhz |
Brand: SMART
Product Model: Raptor
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Brand | SMART |
| Part Number | SM16GD4320016R |
| Model | RAPTOR |
| Capacity | 16 GB |
| RAM Type | DDR4 |
| Bus Speed(MHz) | 3200Mhz |
| CAS Latency | 16 |
| Voltage | 1.35V |
| LED Lighting | NO |
| Heatsink | YES |
| Color | Black |
| Speed Compatibility | 2666-3200Mhz |
| Channel Type | Single |
| XMP 2.0 Support | Yes |
| OS Compatibility | Windows 11 and others |
| Made in | Taiwan |
| Warranty | Product Lifetime Warranty |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags