CZ74-64G # SanDisk 64GB Ultra Luxe USB 3.1 Full Metal Mobile Disk Drive
| Login to See Price | |
| Product Model: | CZ74-64G |
| Brand: | SANDISK |
Key Features
| Model: Ultra Luxe |
| Connector Type: USB Type-A |
| Interface(s): USB 3.1 |
| Capacity: 64GB |
Brand: SANDISK
Product Model: CZ74-64G
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Storage & Interface | |
| Interface(s) | USB 3.1 |
| Connector Type | USB Type-A |
| USB Generation | Gen 1 |
| Read Speed | 150MB/s |
| Capacity (GB/TB) | 64GB |
| System Requirement | Windows 7, Windows 8, Windows 10, and macOS v.10.9+ |
| Physical Description | |
| Color | Silver |
| Body | Metal |
| Weight | 0.0251kg |
| Dimensions | 39.87 x 15.74 x 5.842mm |
| Warranty Info | |
| Years | Product life time |
| Contact Information | |
| Name | Md. Tanvir – Ul – Alam |
| Phone Number | 88 01799986843 |
| tanvir.alam@smartbd.com |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags