Corsair VENGEANCE RGB PRO SL 16GB (2x8GB) DDR4 DRAM 3200MHz C16 Memory Kit – White, CMH16GX4M2E3200C16W
| Login to See Price | |
| Product Model: | VENGEANCE |
| Brand: | CORSAIR |
Key Features
| Model: Corsair VENGEANCE RGB PRO SL 16GB |
| Memory Type: DDR4 |
| Memory Size: 16GB (2x8GB) |
| Operating voltage: 1.35 |
Brand: CORSAIR
Product Model: VENGEANCE
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Key Features | |
| Type | DDR4 |
| Capacity | 16 GB |
| Frequency | 3200MHz |
| Voltage | 1.35 V |
| Latency | 16-20-20-38 |
| Heat Sink Color | Heat Spreader Aluminum |
| PIN | 288 Pin |
| Warranty Informations | |
| Manufacturing Warranty | Lifetime |
| Contact Information | |
| Name | Md. Sabbir Karim |
| Phone Number | 880 1755606298 |
| sabbir.karim@smartbd.com |
Description
Images & Videos
Reviews
Tags