CORSAIR DOMINATOR® PLATINUM RGB 32GB (2x16GB) DDR5 DRAM 6000MHz C36 Memory Kit, CMT32GX5M2D6000Z36
| Login to See Price | |
| Product Model: | DOMINATOR® PLATINUM RGB 32GB |
| Brand: | CORSAIR |
Key Features
| Model: CORSAIR DOMINATOR PLATINUM RGB 32GB |
| Capacity: 32GB (2x16GB) |
| Frequency: DDR5 6000MHz |
| Form Factor: 288-Pin UDIMM |
Brand: CORSAIR
Product Model: DOMINATOR® PLATINUM RGB 32GB
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Key Features | |
| Type | DDR5 |
| Capacity | 32 GB |
| Frequency | 6000 MHz |
| Voltage | 1.35 V |
| Latency | 40-40-40-77 |
| Heat Sink Color | Aluminum |
| PIN | 288-Pin UDIMM |
| Warranty Informations | |
| Manufacturing Warranty | Lifetime |
| Contact Information | |
| Name | Md. Sabbir Karim |
| Phone Number | 880 1755606298 |
| sabbir.karim@smartbd.com |
Description
Images & Videos
Reviews
Tags