Corsair DOMINATOR® PLATINUM RGB 16GB (2 x 8GB) DDR4 DRAM 3200MHz C16 Memory Kit — White, CMT16GX4M2C3200C16W
| Login to See Price | |
| Product Model: | Dominator |
| Brand: | CORSAIR |
Key Features
| Model: Corsair DOMINATOR PLATINUM RGB 16GB |
| Compatible Devices: Desktop |
| Heat Spreader: Aluminum |
| RAM Memory Technology: DDR4 |
| Computer Memory Type: DIMM |
Brand: CORSAIR
Product Model: Dominator
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Key Features | |
| Type | DDR4 |
| Capacity | 16 GB |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| Voltage | 1.35 Volts |
| Latency | 16-18-18-36 |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| PIN | 288 |
| Warranty Informations | |
| Manufacturing Warranty | Lifetime |
| Contact Information | |
| Name | Md. Sabbir Karim |
| Phone Number | 880 1755606298 |
| sabbir.karim@smartbd.com |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags