TMN1 BT # Microlab Multimedia Speaker With Bluetooth 4:1
| Login to See Price | |
| Product Model: | TMN1 BT # 4.1 |
| Brand: | MICROLAB |
Key Features
Output power: 32 Watt (RMS)
Power distribution : 3Watt x 2 & 7Watt x 2
Input: 3.5mm stereo.
Microlab premium speaker drivers for professional clear acoustic with near-perfect audio production, Side control panel for easy access with individual bass and master volume controls
Brand: MICROLAB
Product Model: TMN1 BT # 4.1
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Output power | 34W@RMS |
| Harmonic distortion | < 0.5% 1 W 1 kHz |
| Power distribution | 7Watt*2+3Watt*2+14Watt |
| Frequency response | 30 Hz - 20 kHz |
| Signal/Noise ratio | > 70 dB |
| Separation | > 40 dB |
| Speaker Driver | Tweeter driver type: 3.5" Tweeter driver rated power: 15Watt 6 Ohm Woofer driver type: 5.25" Woofer driver rated power: 25Watt 4 Ohm |
| Interfaces | Input: 3.5mm stereo Output: 4RCA |
| Dimension | Satellite speaker dimension: 118(W) x 198(H) x 170(D) mm Subwoofer speaker dimension: 240(W) x 230(H) x 248(D) mm Product net weight: 5.9 kg |
| Package information | TMN-1 subwoofer: 1 pc TMN-1 satellites: 4 pcs 3.5-3.5mm Audio Cable: 1pc User Manual: 1p |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags