TMN1 BT # Microlab Multimedia Speaker With Bluetooth 2:1
| Login to See Price | |
| Product Model: | TMN1 BT # 2.1 |
| Brand: | MICROLAB |
Key Features
Output power: 32 Watt (RMS)
Power distribution : 09Watt x 2 + 14 Watt
Input: 3.5mm stereo.
Powerful 2.1 subwoofer speaker system for movies and music entertainment
Brand: MICROLAB
Product Model: TMN1 BT # 2.1
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Output power | 28W RMS |
| Harmonic distortion | < 0.5% 1 W 1 kHz |
| Power distribution | Power distribution: 9Watt x 2 + 14 Watt RMS |
| Frequency response | 30 Hz - 20 kHz |
| Signal/Noise ratio | > 70 dB |
| Separation | > 40 Db |
| Speaker Driver | Tweeter driver type: 3.5" Tweeter driver rated power: 15Watt 6 Ohm Woofer driver type: 5.25" Woofer driver rated power: 25Watt 4 Ohm |
| Interfaces | Input: Bluetooth, AUX Output: 2RCA |
| Dimension | Satellite speaker dimension: 118(W) x 198(H) x 170(D) mm Subwoofer speaker dimension: 240(W) x 230(H) x 248(D) mm Product net weight: 5.6 kg |
| Package information | TMN-1 subwoofer: 1 pc TMN-1 satellites: 2 pcs 2RCA-3.5mm Audio Cable: 1pc User Manual: 1pc |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags