M590 # Microlab Multimedia Speaker 2:1
| Login to See Price | |
| Product Model: | M590 |
| Brand: | MICROLAB |
Key Features
| Model: M590 |
| Channel: 2:1 |
| Connectivity Mode: Wired |
| Frequency Response: 30Hz - 20KHz |
Brand: MICROLAB
Product Model: M590
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| General Features | |
| Brand | Microlab |
| Model | M590 |
| Type | Regular |
| Channel | (2:1) |
| Frequency Response | 30Hz - 20KHz |
| Noise Ratio | 75dB |
| USB Port | N/A |
| RMS/Channel (Watt) | 4Watt x 2 |
| Physical Description | |
| Remote Control | N/A |
| Power Supply | AC 220 V - 240 V, 50 Hz 100 mA, or 120 V 60 Hz 200 mA |
| Dimensions | 96 x 152 x 94mm (Satellite), 155 x 227 x 283mm (Subwoofer) |
| Connection Type | Wired |
| Color | Black & Silver |
| Warranty Info | |
| Years | 1 Year |
| Contact Information | |
| Name | Md. Saiful Islam |
| Phone Number | 88 01730 31 77 23 |
| saiful.islam@smartbd.com |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags