Logitech MX Anywhere 2S Wireless Mouse, Graphite, 1Y (910-005156)
| Login to See Price | |
| Product Model: | MX 2S |
| Brand: | LOGITECH |
Key Features
| Model: MX Anywhere 2S |
| Connection Type: 2.4 GHz & Bluetooth LE Connectivity |
| Resolution: 200 to 4000 dpi |
| DPI (Min/Max): 1000± |
Brand: LOGITECH
Product Model: MX 2S
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Main Features | |
| Connection Type | 2.4 GHz & Bluetooth LE Connectivity |
| Optical Sensor Resolution | Sensor technology: Darkfield high precision Nominal value: 1000 dpi |
| Resolution | 200 to 4000 dpi (can be set in increments of 50 dpi) |
| Others | Indicator Lights (LED) 1 LED for battery status 3 LEDs for Easy-Switch on the bottom of the device |
| Physical Specification | |
| Color | Graphite |
| Weight | Mouse: 3.74 oz (106 g) Unifying USB Receiver: 0.06 oz (1.63 g) |
| Battery | Rechargeable Li-Po (500 mAh) battery Up to 70 days on a single full charge |
| Dimension | Height: 3.95 in (100.3 mm) Width: 2.43 in (61.6 mm) Depth: 1.35 in (34.4 mm) |
| Warranty | |
| Warranty | 1-Year Warranty |
| Contact Information | |
| Name | Kaisar Mahmood |
| Phone Number | 88 01799986801 |
| kaisar.mahmood@smartbd.com |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags