Logitech M585 Multi Device Wireless Mouse,Graphite, 1Y (910-005117)
| Login to See Price | |
| Product Model: | M585 |
| Brand: | LOGITECH |
Key Features
| Model: M585 |
| Connection Type: 2.4 GHz USB wireless connection |
| Battery: 24 months |
| DPI (Min/Max): 1000± |
Brand: LOGITECH
Product Model: M585
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Main Features | |
| Connection Type | 2.4 GHz USB wireless connection |
| SilentTouch Technology | 90% noise reduced Left/Right-click, Middle click |
| Scroll Wheel | Mini Ratchet 4D Optical |
| Button | 7 Button |
| Physical Specification | |
| Color | Graphite |
| Weight | 0.06 oz (1.8 g) |
| Battery | 1 x AA (included) |
| Dimension | Height: 0.74 in (18.7 mm) Width: 0.57 in (14.4 mm) Depth: 0.24 in (6.1 mm) |
| Warranty | |
| Warranty | 1-Year Warranty |
| Contact Information | |
| Name | Kaisar Mahmood |
| Phone Number | 88 01799986801 |
| kaisar.mahmood@smartbd.com |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags