Logitech M330 Silent Plus Wireless Mouse, Black, 1Y (910-004944)
| Login to See Price | |
| Product Model: | M330 |
| Brand: | LOGITECH |
Key Features
| Model: M330 |
| Connection Type: 2.4 GHz USB wireless connection |
| Battery: 18 months |
| DPI (Min/Max): 1000± |
Brand: LOGITECH
Product Model: M330
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Main Features | |
| Connection Type | 2.4 GHz USB wireless connection |
| SilentTouch Technology | 90% noise reduced Left/Right-click, Middle click |
| Sensor Resolution | High Precision Optical Tracking |
| Button | 3 (Left/Right-click, Middle click) |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Weight | 3.21 oz (91 g) |
| Battery | 1 x AA (included) |
| Dimension | Height: 4.15 in (105.4 mm) Width: 2.67 in (67.9 mm) Depth: 1.51 in (38.4 mm) |
| Warranty | |
| Warranty | 1-Year Warranty |
| Contact Information | |
| Name | Kaisar Mahmood |
| Phone Number | 88 01799986801 |
| kaisar.mahmood@smartbd.com |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags