Logitech G502 X Gaming Mouse, White, 2Y (910-006148)
| Login to See Price | |
| Product Model: | G502 X PLUS |
| Brand: | LOGITECH |
Key Features
| Model: G502 X |
| Interface: USB |
| Connection Type: Wired |
Brand: LOGITECH
Product Model: G502 X PLUS
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Main Features | |
| Connection Type | Wired |
| interface | USB |
| Optical Sensor Resolution | Sensor: HERO 25K Resolution: 100 – 25,600 dpi |
| Acceleration | >40G2 |
| Cable Length | 2.1 m |
| Tracking Method | Max. speed: >400 IPS2 Zero smoothing/acceleration/filtering |
| Built-in Memory | 5 onboard memory profiles |
| Physical Specification | |
| Color | White |
| Weight | 3.14 oz (89 g) |
| Dimension | Height: 5.17 in (131.4 mm) Width: 1.62 in (41.1 mm) Depth: 3.12 in (79.2 mm) |
| Warranty | |
| Warranty | 2-Year Warranty |
| Contact Information | |
| Name | Kaisar Mahmood |
| Phone Number | 88 01799986801 |
| kaisar.mahmood@smartbd.com |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags