Logitech G403 Hero Gaming Mouse, Lightsync RGB, 2Y (910-005634)
| Login to See Price | |
| Product Model: | False |
| Brand: | LOGITECH |
Key Features
| Model: G403 |
| Interface: USB |
| Connection Type: Wired |
Brand: LOGITECH
Product Model: False
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Main Features | |
| Connection Type | Wired |
| interface | USB |
| Resolution | 100 – 25,600 DPI |
| Polling Rate | Max. acceleration: tested at over 40 G Max. speed: tested at over 400 IPS |
| Cable Length | 2.1 m |
| Acceleration | Max. acceleration: tested at over 40 G |
| Number of Keys | 6 programmable buttons Mechanical button tensioning system |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Dimension(LxWxH) | Height: 124 mm (4.9 in) Width: 68 mm (2.8 in) Depth: 43 mm (1.7 in) |
| Weight | 87.3 g (3.1 oz) mouse only |
| Warranty | |
| Warranty | 2-Year Warranty |
| Contact Information | |
| Name | Kaisar Mahmood |
| Phone Number | 88 01799986801 |
| kaisar.mahmood@smartbd.com |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags