Logitech G PRO X Gaming Headset with Blue Voice, Black, 2Y (981-000820)
| Login to See Price | |
| Product Model: | N/A |
| Brand: | LOGITECH |
Key Features
| Model: G PRO X |
| Type: Gaming |
| Connection Type: Wired |
| Microphone: Yes |
| Plug Type: USB |
Brand: LOGITECH
Product Model: N/A
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Main Feature | |
| Noise Cancellation | Yes |
| Frequency | 20 Hz - 20 KHz (Headphone), 100 Hz-10 KHz (Microphone) |
| Sound level/Sensitivity | 91.7dB |
| Impedance | 35ohm |
| Connection Type | Wired |
| Microphone | Yes |
| Physical Description | |
| Cable Length | 4.92 ft. |
| Dimensions | 138 x 94 x 195mm |
| Weight (Kg) | 0.32 kg |
| Color | Black |
| Warranty Info | |
| Years | 2 year |
| Contact Information | |
| Name | Kaisar Mahmood |
| Phone Number | 88 01799986801 |
| kaisar.mahmood@smartbd.com |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags