Logitech C930E Webcam, USB, 3Y (960-000976)
| Login to See Price | |
| Product Model: | C930E |
| Brand: | LOGITECH |
Key Features
| Model: C930E |
| Camera megapixel: 3MP |
| Digital zoom: 4x |
| Focus type: Autofocus |
Brand: LOGITECH
Product Model: C930E
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Main Features | |
| Multiple resolutions | 1080p/30fps (up to 1920 x 1080 pixels) 720p/30fps (up to 1280 x 720 pixels) |
| Camera megapixel | 3MP |
| Diagonal field of view | 90° |
| Focus type | Autofocus |
| Lens type | Glass |
| Microphone type | stereo, dual omni-directional Mic range: Up to 1m |
| Physical Specification | |
| Cable length | 1.5 m |
| Weight | 162 g |
| Dimensions | Height: 43 mm Width: 94 mm Depth: 71 mm |
| Warranty | |
| Warranty | 3-year limited hardware warranty |
| Contact Information | |
| Name | Kaisar Mahmood |
| Phone Number | 88 01799986801 |
| kaisar.mahmood@smartbd.com |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags