Logitech C310 HD Webcam, 720p Video with Noise Reduction Mic, 2Y (960-000588)
| Login to See Price | |
| Product Model: | C310 |
| Brand: | LOGITECH |
Key Features
| Model: C310 |
| Camera megapixel: 1.2MP |
| Max Resolution: 720p/30fps |
| Focus type: fixed focus |
| Main Features | |
| Multiple resolutions | 720p/30fps |
| Camera megapixel | 1.2MP |
| Diagonal field of view | 60° |
| Focus type | fixed focus |
| Lens type | plastic |
| Microphone type | Mono microphone Mic range: Up to 3 ft (1 m) |
| Physical Specification | |
| Cable length | 5 ft (1.5 m) |
| Weight | 71.2 g, including clip and cable |
| Dimensions | Height: 71.15 mm Width: 31.3 mm Depth: 25.95 mm |
| Warranty | |
| Warranty | 2-Year Limited Hardware Warranty |
| Contact Information | |
| Name | Kaisar Mahmood |
| Phone Number | 88 01799986801 |
| kaisar.mahmood@smartbd.com |
Product Description
Logitech C310 HD Webcam, 720p Video with Noise Reduction Mic, 2Y (960-000588)Logitech C310 HD Webcam, 720p Video with Noise Reduction Mic, 2Y (960-000588)Logitech C310 HD Webcam, 720p Video with Noise Reduction Mic, 2Y (960-000588)Logitech C310 HD Webcam, 720p Video with Noise Reduction Mic, 2Y (960-000588)Logitech C310 HD Webcam, 720p Video with Noise Reduction Mic, 2Y (960-000588)
Logitech C310 HD Webcam, 720p Video with Noise Reduction Mic, 2Y (960-000588)Logitech C310 HD Webcam, 720p Video with Noise Reduction Mic, 2Y (960-000588)Logitech C310 HD Webcam, 720p Video with Noise Reduction Mic, 2Y (960-000588)Logitech C310 HD Webcam, 720p Video with Noise Reduction Mic, 2Y (960-000588)Logitech C310 HD Webcam, 720p Video with Noise Reduction Mic, 2Y (960-000588)
Logitech C310 HD Webcam, 720p Video with Noise Reduction Mic, 2Y (960-000588)Logitech C310 HD Webcam, 720p Video with Noise Reduction Mic, 2Y (960-000588)Logitech C310 HD Webcam, 720p Video with Noise Reduction Mic, 2Y (960-000588)Logitech C310 HD Webcam, 720p Video with Noise Reduction Mic, 2Y (960-000588)Logitech C310 HD Webcam, 720p Video with Noise Reduction Mic, 2Y (960-000588)