Logitech Brio 500 HDR Webcam with Show Mode, 1080p, GRAPHITE, 1Y (960-001423)
| Login to See Price | |
| Product Model: | Brio 501 |
| Brand: | LOGITECH |
Key Features
| Model: BRIO 500 |
| Camera megapixel: 4MP |
| Hardware zoom: 4x Digital zoom |
| Focus type: Autofocus |
Brand: LOGITECH
Product Model: Brio 501
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Main Features | |
| Multiple resolutions | 1080p/30fps (1920x1080 pixels) 720p/60fps (1280x720 pixels) |
| Camera megapixel | 4MP |
| Diagonal field of view | 90°/78°/65° |
| Hardware zoom | 4x Digital zoom |
| Focus type | Autofocus |
| Lens type | Glass |
| Microphone type | Stereo microphone Mic range: Up to 1.22 m |
| Physical Specification | |
| Color | GRAPHITE |
| Weight | 40 g, incl. Removable mount adapter |
| Dimensions | Height: 25 mm Width: 45.8 mm Depth: 65.1 mm |
| Warranty | |
| Warranty | 1-Year Limited Hardware Warranty |
| Contact Information | |
| Name | Kaisar Mahmood |
| Phone Number | 88 01799986801 |
| kaisar.mahmood@smartbd.com |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags