HyperX Pulsefire FPS Pro Grey Mouse,4P4F7AA
| Login to See Price | |
| Product Model: | Pulsefire Pro |
| Brand: | HYPERX |
Key Features
| Model: Pulsefire FPS Pro |
| Premium Pixart 3389 Sensor |
| Native DPI up to 16,000 |
| Six Programmable Buttons |
| 6 programmable buttons |
Brand: HYPERX
Product Model: Pulsefire Pro
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Main Features | |
| Connection Type | USB 2.0 |
| Optical Sensor Resolution | Premium Pixart 3389 Sensor |
| Resolution | Up to 16,000 DPI DPI presets: 800 / 1600 / 3200 DPI |
| Polling Rate | 1000Hz |
| Cable Length | 1.8m |
| Acceleration | 50g |
| Physical Specification | |
| Color | Grey |
| Weight | Weight (without cable): 95g Weight (with cable): 130g |
| Dimensions | Length: 127.60mm Width: 71.10mm Height: 41.90mm |
| Warranty | |
| Warranty | No Warranty |
| Contact Information | |
| Name | Rezaur Rahmen |
| Phone Number | 88 01730354817 |
| rezaur.rahmen@smartbd.com |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags