HyperX Pulsefire Core Black Mouse,4P4F8AA
| Login to See Price | |
| Product Model: | Pulsefire Core |
| Brand: | HYPERX |
Key Features
| Model: Pulsefire Core |
| Customizable with HyperX NGenuity software |
| Pixart 3327 optical sensor |
| Native DPI up to 6,200 |
| 7 programmable buttons |
Brand: HYPERX
Product Model: Pulsefire Core
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Main Features | |
| Connection Type | USB 2.0 |
| Optical Sensor Resolution | Pixart 3327 optical sensor |
| Resolution | up to 6,200 DPI |
| Polling Rate | 1000Hz |
| Cable Length | 1.8m |
| Others | Speed: 220 IPS Acceleration: 30G Light effects: 1 lighting zone and 4 brightness levels USB data format: 16 bits/axis Cable type: Braided |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Weight | Weight (without cable): 87g Weight (with cable): 123g |
| Dimensions | Length: 119.30mm Height: 41.30mm Width: 63.90mm |
| Warranty | |
| Warranty | No Warranty |
| Contact Information | |
| Name | Rezaur Rahmen |
| Phone Number | 88 01730354817 |
| rezaur.rahmen@smartbd.com |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags