HyperX Cloud Stinger S Headset,4P4F1AA
| Login to See Price | |
| Product Model: | Stingrr S |
| Brand: | HYPERX |
Key Features
| Model: Cloud Stinger S |
| Type: Gaming |
| Connection Type: Wired |
| Microphone: Yes |
| Plug Type: Single Port |
Brand: HYPERX
Product Model: Stingrr S
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Main Feature | |
| Noise Cancellation | Yes |
| Frequency | 10Hz-22kHz |
| Sound level/Sensitivity | 95.5dBSPL/mW at 1kHz |
| Driver Magnet | Dynamic, 50mm with neodymium magnets |
| Connection Type | Wired 3.5mm (4-pole CTIA), Wired USB |
| Microphone | Yes |
| Physical Description | |
| Cable Length | 8.2ft |
| Weight | 0.275 Kg |
| Color | Black |
| Warranty Info | |
| Years | 2 year |
| Contact Information | |
| Name | Rezaur Rahmen |
| Phone Number | 88 01730354817 |
| rezaur.rahmen@smartbd.com |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags