HyperX Cloud Flight Wireless Headset,4P5L4AA
| Login to See Price | |
| Product Model: | Cloud Flight |
| Brand: | HYPERX |
Key Features
| Model: Cloud Flight |
| Type: Gaming |
| Connection Type: Wireless |
| Microphone: Yes |
| Plug Type: USB |
Brand: HYPERX
Product Model: Cloud Flight
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Main Feature | |
| Noise Cancellation | Yes |
| Frequency | 20Hz - 20,000Hz (Headphone) , 100Hz - 7,000 Hz (Microphone) |
| Sound level/Sensitivity | (-45dBV (0dB = 1V/Pa,1kHz) |
| Impedance | 32Ω |
| Connection Type | Wireless |
| Microphone | Yes |
| Physical Description | |
| Playing Time | Up to 30 Hours (LED Off), Up to 18 Hours (Breathing LED), Up to 13 Hours (Solid LED) |
| Charging Plug Type | USB Micro-B |
| Weight | 0.315 Kg |
| Color | Black |
| Warranty Info | |
| Years | 2 year |
| Contact Information | |
| Name | Rezaur Rahmen |
| Phone Number | 88 01730354817 |
| rezaur.rahmen@smartbd.com |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags