HP AIO 240 G9 Core i7 12Gen 1255U,1.7GHz upto 4.7GHz,8GB DDR4,1TB SSD,23.8" Non-Touch Display,Wi-Fi,Webcam,USB Keyboard & Mouse,FreeDOS,3YW,780C4PA
| Login to See Price | |
| Product Model: | 240 G9 |
| Brand: | HP |
Key Features
| Model: HP AIO ProOne 240 G9 |
| Processor: Intel Core i7 1255U (12M Cache, 1.70 GHz up to 4.7 GHz) |
| Memory: RAM: 8GB, Storage: 1TB SSD |
| Display: 23.8″ FHD(1920 x1080) Non Touch IPS Display |
| Features: USB Keyboard and Mouse Combo |
Brand: HP
Product Model: 240 G9
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Processor | |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Model | Core i7 1255U |
| Frequency | up to 4.7 GHz with Intel Turbo Boost Technology, 12 MB L3 cache, 10 cores, 12 threads |
| Generation | 12th Generation |
| Display | |
| Display Size | 23.8″ diagonal |
| Display Type | Non-touch, IPS, Widescreen, anti-glare, 250 nits, 72% NTSC |
| Display Resolution | FHD (1920 x 1080) |
| Memory | |
| RAM | 8GB DDR4-3200 MHz RAM |
| SSD | 1TB PCIe NVMe M.2 SSD |
| Harddrive | No |
| Graphics | |
| Graphics Model | Integrated: Intel® UHD Graphics |
| Graphics Memory | Shared |
| Camera & Audio | |
| Webcam | HP True Vision 5 MP privacy camera(1.4 ųm camera sensor) |
| Microphone | High performance integrated stereo speakers |
| Ports & Slots | |
| Ports | 3 x USB Type-A (Rear), 1 x USB Type-A (Side), 1x HDMI |
| Network & Connectivity | |
| LAN | Yes |
| WiFi | Realtek Wi-Fi 5 8822CE (2x2) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.0 |
| Software | |
| Operating System | Free-Dos |
| Power | |
| Power Supply | 65W External Power Adapter |
| Others | |
| Weight | 5.37 kg |
| Dimension | 540.6 x 183.7 x 419mm |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Contact Information | |
| Name | Rezaur Rahmen |
| Phone Number | 88 01730354817 |
| rezaur.rahmen@smartbd.com |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags