GIGABYTE Memory 8GB (1x8GB) 2666MHz # GP-GR26C16S8K1HU408, Product Life Time
| Login to See Price | |
| Product Model: | GP-GR26C16S8K1HU408 |
| Brand: | GIGABYTE |
Key Features
| Model: Gigabyte 8GB DDR4 2666MHz |
| Capacity: 8GB |
| Timing: 16-16-16-35 |
| Frequency: DDR4-2666 MHz |
Brand: GIGABYTE
Product Model: GP-GR26C16S8K1HU408
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Key Features | |
| Type | DDR4 |
| Capacity | 8GB |
| Frequency | 2666 MHz |
| Voltage | 1.2V |
| Heat Sink Color | Yes |
| PIN | 288 Pin |
| Warranty Informations | |
| Manufacturing Warranty | Product Lifetime |
| Contact Information | |
| Name | Md.Tangim Chowdhury (Gigabyte) |
| Phone Number | 88 01730-701983 |
| tangim.chowdhury@smartbd.com |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags