FSP CMT192 RGB CASING, POC0000156
| Login to See Price | |
| Product Model: | CMT192 RGB |
| Brand: | FSP |
Key Features
| Model: CMT192 |
| Pre-installed 120mm Fixed RGB x 4 |
| Support ATX, Micro ATX, Mini-ITX Motherboard |
| Support High speed USB3.0 |
| 160mm Maximum CPU Cooler Height |
| 285mm Maximum VGA Card Length |
Brand: FSP
Product Model: CMT192 RGB
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Casing Type | |
| Type of Casing | Mid Tower |
| Motherboard Support | ATX, Micro ATX, Mini-ITX |
| External Features | |
| Color | Black |
| Expansion Slots | Expansion Slots 7 |
| Dimensions | 350x200x437mm |
| Maximum CPU Cooler Height | 160mm |
| VGA Card Length | 285mm |
| I/O Port | USB3.0 x 1, USB2.0 x 2, HD Audio |
| Fan Including(pre-install) | Front: 120mm Fixed RGB x 3 Rear: 120mm Fixed RGB x 1 |
| Fan&Water Cooler Support | Front: 120mm x 3 or 140mm x 2 Top: 120mm x 2 Rear: 120mm x 1 |
| Additional Features: | |
| PSU | 150mm ATX |
| Warranty | |
| Years | No Warranty |
| Contact Information | |
| Name | Md. Sabbir Karim |
| Phone Number | 88 01755-606298 |
| sabbir.karim@smartbd.com |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags