FSP CMT160 CASING, POC0000157
| Login to See Price | |
| Product Model: | CMT160 |
| Brand: | FSP |
Key Features
| Model: CMT160 |
| Support ATX, Micro ATX, ITX Motherboard |
| Support High speed USB3.0 |
| 150mm Maximum CPU Cooler Height |
| 330mm Maximum VGA Card Length |
Brand: FSP
Product Model: CMT160
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Casing Type | |
| Type of Casing | Mid Tower |
| Motherboard Support | ATX, Micro ATX, ITX |
| External Features | |
| Color | Black |
| Expansion Slots | Expansion Slots 6 |
| Dimensions | 370 x 173 x 410mm |
| Maximum CPU Cooler Height | 150mm |
| VGA Card Length | 330mm |
| I/O Port | 1 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, HD Audio |
| Fan Support | Rear: 1 x 120 mm |
| Additional Features: | |
| PSU | 140mm ATX |
| Warranty | |
| Years | No Warranty |
| Contact Information | |
| Name | Md. Sabbir Karim |
| Phone Number | 88 01755-606298 |
| sabbir.karim@smartbd.com |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags