Edifier Headphone W860NB-Black
| Login to See Price | |
| Product Model: | Edifier Headphone W860NB |
| Brand: | EDIFIER |
Key Features
| Model: W860NB |
| Type: Regular |
| Connection Type: Bluetooth 4.1 |
| Microphone: Yes |
| Plug Type: Single Port |
Brand: EDIFIER
Product Model: Edifier Headphone W860NB
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Main Feature | |
| Noise Cancellation | Yes |
| Frequency | 20Hz - 20kHz |
| Sound level/Sensitivity | 100dB |
| Impedance | 32Ω |
| Connection Type | Bluetooth 4.1 |
| Charging Plug Type | USB Micro-B |
| Microphone | Yes |
| Physical Description | |
| Battery | 1400mAh rechargeable |
| Charging Time | about 3 hours |
| Playing Time | Up to 25 Hours |
| Operating Current | DC 5.0V=500mA |
| Color | Black |
| Warranty Info | |
| Years | 1 year |
| Contact Information | |
| Name | Imam Hosen Rupom |
| Phone Number | 88 01704117271 |
| imam.rupom@smartbd.com |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags