Edifier Headset K6500, Network Education Speaking Training Special-Black
| Login to See Price | |
| Product Model: | Edifier Headset K6500 |
| Brand: | EDIFIER |
Key Features
| Model: K6500 |
| Type: Regular |
| Connection Type: Wired |
| Microphone: Yes |
| Plug Type: USB |
Brand: EDIFIER
Product Model: Edifier Headset K6500
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Main Feature | |
| Noise Cancellation | Yes |
| Frequency | 20Hz - 20kHz |
| Sound level/Sensitivity | 91+/-3dB |
| Impedance | (-38dB+/_3dB) |
| Connection Type | Wired |
| Microphone | Yes |
| Physical Description | |
| Cable Length | 6.6 ft. |
| Color | Black |
| Warranty Info | |
| Years | 1 year |
| Contact Information | |
| Name | Imam Hosen Rupom |
| Phone Number | 88 01704117271 |
| imam.rupom@smartbd.com |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags