Edifier Hecate G2BT Headphone Black No ANC 34Hr , 1 Year Warranty
| Login to See Price | |
| Product Model: | Edifier Hecate G2BT |
| Brand: | EDIFIER |
Key Features
| Model: G2BT |
| Type: Gaming |
| Connection Type: Bluetooth 5.2 |
| Microphone: Yes |
Brand: EDIFIER
Product Model: Edifier Hecate G2BT
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Main Feature | |
| Noise Cancellation | Yes |
| Frequency | 20Hz - 20kHz |
| Sound level/Sensitivity | 94dB |
| Impedance | 32Ω |
| Connection Type | Bluetooth 5.2 |
| Charging Plug Type | USB Type-C |
| Microphone | Yes |
| Physical Description | |
| Battery | Rechargeable Battery |
| Playing Time | 36 Hours |
| Weight (Kg) | 180gm |
| Dimensions | 173 x 183 x 88mm |
| Color | Black |
| Warranty Info | |
| Years | 1 year |
| Contact Information | |
| Name | Imam Hosen Rupom |
| Phone Number | 88 01704117271 |
| imam.rupom@smartbd.com |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags