DELL INSPIRON 5430 AIO,Intel Core 5 120U (12MB cache,10 cores,12 threads,up to 5.0 GHz),8GB DDR4 3200 MHz,512GB NVMe M.2 SSD,23.8" FHD Non Touch Display,BT,WiFi 6E ,Intel Graphics, Wireless KB+Mouse,Win 11 Home,3Y
| Login to See Price | |
| Product Model: | 5430 |
| Brand: | DELL |
Key Features
| Model: Dell Inspiron 5430 AIO |
| Processor: Intel(R) Core(TM) 5 processor 120U (12MB cache, 10 cores, 12 threads, 3.80 GHz up to 5.0 GHz) |
| Memory: 8GB DDR4, 512GB SSD |
| Display: 23.8" FHD (1920x1080) Anti-Glare Narrow Border AIT Infinity Non-Touch Display |
| Features: Wireless Keyboard & Mouse, Webcam |
Brand: DELL
Product Model: 5430
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Brand | DELL |
| Model | Dell Inspiron 5430 AIO |
| Country of Origin | USA |
| Country of Assemble | Malaysia |
| Processor | Intel(R) Core(TM) 5 processor 120U (12MB cache, 10 cores, 12 threads, 3.80 GHz up to 5.0 GHz) |
| Chipset | Intel® Q670 |
| Memory (RAM) | 8GB, 1x8GB, DDR4, 3200MHz |
| Storage | 512GB M.2 PCIe NVMe Solid State Drive |
| Graphics | Intel® UHD Graphics 770 with 14th Generation Intel® Core™ i7-14700 |
| Optical Drive | No |
| Network Interface | Intel(R) Wi-Fi 6E AX211, 2x2, 802.11ax, Bluetooth(R) wireless card |
| Ports |
One RJ45 ethernet port Three USB 3.2 Gen 1 ports with Power on/Wake-up support One USB 3.2 Gen 2 port with PowerShare One USB 3.2 Type-C Gen 2 port One Universal headset jack One HDMI-out 1.4 One HDMI-in 1.4 One SD-card 3.0 slot One 4.50 mm x 2.90 mm DC-in port |
| Slots |
One M.2 2230 slot for PCIe solid-state drive One M.2 2230 slot for WiFi and Bluetooth combo card |
| Display | 23.8-inch FHD (1920 x 1080) Anti-Glare Narrow Border AIT Infinity Non-Touch Display |
| Keyboard & Mouse | Dell Pro Wireless Keyboard and Mouse - KM5221W - English - Black |
| Camera | 2.07 MP at 30 fps FHD RGB-Tilt Camera (Black) |
| Power | 90 Watt AC Adapter |
| Audio and Speakers | Stereo speakers with Realtek ALC3289, 5W x 2 = 10W |
| Dimensions & Weight |
Height (Front): 353.82 mm (13.92 in.) Height (Rear): 358.54 mm (14.11 in.) Width: 542.70 mm (21.36 in.) Depth: 40.20 mm (1.58 in.) Maximum weight (non-touchscreen)- 5.29 kg (11.65 lb) |
| Warranty | 3 (Three) Years Full Warranty |
| Operating System | Windows 11 Home, Single Language English |
Description
None
Images & Videos
None
Reviews
Tags