Corsair VENGEANCE® RGB PRO 32GB (2 x 16GB) DDR4 DRAM 3200MHz C16 Memory Kit — Black, CMW32GX4M2C3200C18
| Login to See Price | |
| Product Model: | CMW32GX4M2C3200C18 |
| Brand: | CORSAIR |
Key Features
| Model: Corsair VENGEANCE RGB PRO 32GB |
| Performance Profile: XMP 2.0 |
| LED Lighting: RGB |
| Package Memory Format: DIMM |
Brand: CORSAIR
Product Model: CMW32GX4M2C3200C18
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Key Features | |
| Type | DDR4 |
| Capacity | 32GB (2 x 16GB) |
| Frequency | 3200MHz |
| Voltage | 1.35 V |
| Latency | 16-20-20-38 |
| Heat Spreader | Anodized Aluminum |
| PIN | 288 Pin |
| Warranty Informations | |
| Manufacturing Warranty | Lifetime |
| Contact Information | |
| Name | Md. Sabbir Karim |
| Phone Number | 880 1755606298 |
| sabbir.karim@smartbd.com |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags