Corsair VENGEANCE® RGB PRO 16GB (2 x 8GB) DDR4 DRAM 3600MHz C18 Memory Kit — Black, CMW16GX4M2D3600C18
| Login to See Price | |
| Product Model: | VENGEANCE® RGB |
| Brand: | CORSAIR |
Key Features
| Model: Corsair VENGEANCE RGB PRO 16GB |
| Performance Profile: XMP 2.0 |
| LED Lighting: RGB |
| Package Memory Format: DIMM |
Brand: CORSAIR
Product Model: VENGEANCE® RGB
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Key Features | |
| Type | DDR4 |
| Capacity | 16GB (2 x 8GB) |
| Frequency | 3600MHz |
| Voltage | 1.35 V |
| Latency | 18-22-22-42 |
| Heat Spreader | Anodized Aluminum |
| PIN | 288 Pin |
| Warranty Informations | |
| Manufacturing Warranty | Lifetime |
| Contact Information | |
| Name | Md. Sabbir Karim |
| Phone Number | 880 1755606298 |
| sabbir.karim@smartbd.com |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags