Corsair VENGEANCE® RGB PRO 16GB (2 x 8GB) DDR4 DRAM 3200MHz C16 Memory Kit — White, CMW16GX4M2E3200C16W
| Login to See Price | |
| Product Model: | Vengeance |
| Brand: | CORSAIR |
Key Features
| Model: Corsair VENGEANCE RGB PRO 16GB |
| Memory Type: DDR4 |
| Memory Size: 16GB (2 x 8GB) |
| Number of Pins: 288 Pin |
Brand: CORSAIR
Product Model: Vengeance
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Key Features | |
| Type | DDR4 |
| Capacity | 16GB (2 x 8GB) |
| Frequency | 3200MHz |
| Voltage | Aluminum |
| Latency | 16-18-18-36 |
| Heat Spreader | 1.35 V |
| PIN | 288 Pin |
| Warranty Informations | |
| Manufacturing Warranty | Lifetime |
| Contact Information | |
| Name | Md. Sabbir Karim |
| Phone Number | 880 1755606298 |
| sabbir.karim@smartbd.com |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags