Corsair VENGEANCE® LPX 8GB (1 x 8GB) DDR4 DRAM 3600MHz C18 Memory Kit - Black, CMK8GX4M1Z3600C18
| Login to See Price | |
| Product Model: | VENGEANCE |
| Brand: | CORSAIR |
Key Features
| Model: Corsair VENGEANCE LPX 8GB |
| Performance Profile: XMP 2.0 |
| Interface: DDR4 |
| Package Memory Format: DIMM |
Brand: CORSAIR
Product Model: VENGEANCE
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Key Features | |
| Type | DDR4 |
| Capacity | 8GB (1 x 8GB) |
| Frequency | 3600MHz |
| Voltage | 1.35 V |
| SPD Latency | 18-19-19-39 |
| Heat Spreader | Anodized Aluminum |
| PIN | 288 Pin |
| Warranty Informations | |
| Manufacturing Warranty | Lifetime |
| Contact Information | |
| Name | Md. Sabbir Karim |
| Phone Number | 880 1755606298 |
| sabbir.karim@smartbd.com |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags