Corsair VENGEANCE® LPX 16GB (1 x 16GB) DDR4 DRAM 3600MHz C18 Memory Kit - Black, CMK16GX4M1Z3600C18
| Login to See Price | |
| Product Model: | CMK16GX4M1Z3600C18 |
| Brand: | CORSAIR |
Key Features
| Model: Corsair VENGEANCE LPX 16GB |
| Module Type: DIMM |
| Speed Rating: PC4-28800 |
| Performance Profile: XMP 2.0 |
Brand: CORSAIR
Product Model: CMK16GX4M1Z3600C18
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Key Features | |
| Type | DDR4 |
| Capacity | 16GB (1 x16GB) |
| Frequency | 3600MHz |
| Voltage | 1.35 V |
| Latency | 18-22-22-42 |
| PIN | 288 Pin |
| Warranty Informations | |
| Manufacturing Warranty | Lifetime |
| Contact Information | |
| Name | Md. Sabbir Karim (Corsair) |
| Phone Number | 880 1755606298 |
| sabbir.karim@smartbd.com |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags