Corsair KATAR PRO Ultra-Light Gaming Mouse, CH-930C011-AP
| Login to See Price | |
| Product Model: | KATAR PRO |
| Brand: | CORSAIR |
Key Features
| Model: KATAR PRO |
| Connection Type: Wired |
| Interface: USB |
Brand: CORSAIR
Product Model: KATAR PRO
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Main Features | |
| Connection Type | USB |
| Resolution | 12,400 DPI |
| Report Rate | Selectable 1000Hz/500Hz/250Hz/125Hz |
| Compatibility | Windows Supported PC & Laptop |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Weight | 69g (w/out cable and accessories) |
| Dimensions | 115.8 x 64.2 x 37.8mm |
| Warranty | |
| Warranty | 2 year |
| Contact Information | |
| Name | Md. Sabbir Karim |
| Phone Number | 88 01755-606298 |
| sabbir.karim@smartbd.com |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags