Corsair iCUE QL120 RGB 120mm PWM Fan, Single Pack, CO-9050097-WW
| Login to See Price | |
| Product Model: | QL120 RGB |
| Brand: | CORSAIR |
Key Features
| Model: iCUE QL120 RGB |
| Type: Cooling Fan |
| Fan Size: 120mm |
| Fan Speed: 1500 RPM +/- 10% |
| Lighting: RGB |
Brand: CORSAIR
Product Model: QL120 RGB
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| General Features | |
| Brand | Corsair |
| Model | iCUE QL120 RGB |
| Cooler Type | Cooling Fan |
| Fan Speed | 1500 RPM +/- 10% |
| Operating Voltage | 6V - 13.2V |
| Fan Noise Level | 26 |
| Bearing type | Hydraulic |
| Fan Airflow | 41.8 CFM |
| Flow Type | STATIC PRESSURE |
| Air Pressure | 1.55mm-H2O |
| Power Draw | 0.30 A |
| Physical Description | |
| Dimensions | L139 x W107 x H163 mm |
| Fan Size | 120mm x 25mm |
| Connector | PWM |
| Warranty Info | |
| Warranty | 2 years |
| Contact Information | |
| Name | Md. Sabbir Karim |
| Phone Number | 88 01755-606298 |
| sabbir.karim@smartbd.com |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags