Corsair iCUE LINK H150i RGB AIO Liquid CPU Cooler — Black, CW-9061003-WW (N)
| Login to See Price | |
| Product Model: | H150i Link |
| Brand: | CORSAIR |
Key Features
A powerful all-in-one CPU cooler leveraging revolutionary iCUE LINK technology for easier, faster, and cleaner building than ever before.
- 1. 360mm Radiator with QX120 RGB fans spinning up to 2,400 RPM
- 2. Copper cold plate compatible with latest Intel 1700 & AMD AM5 sockets
- 3. iCUE LINK System Hub included to connect up to 24 devices
- 4. Three-year warranty
Brand: CORSAIR
Product Model: H150i Link
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Product Length | 397 |
|---|---|
| Product Width | 125 |
| Product Height | 119.6 |
| Lighting | RGB |
| Cooling Warranty | 3 Year |
| Radiator Dimensions | 397mm x 120mm x 27mm |
| Number of Fans | 3 |
| Cold Plate Material | Copper |
| Radiator Material | Aluminum |
| Fan Dimensions | 120mm x 25mm |
| Cooling Socket Support | Intel 1851, Intel 1700, Intel 1200, Intel 1150, Intel 1151, Intel 1155, Intel 1156, AMD AM5, AMD AM4 |
| Fan Speed | 480 - 2400RPM ±10% |
| Fan Airflow | 16.44 - 63.1 CFM |
|---|---|
| Fan Static Pressure | 0.17 - 3.8mm-H2O |
| Radiator Size | 360mm |
| iCUE Software | Yes |
| Tubing Length | 450mm |
| Coldplate Dimensions | 56 x 56mm |
| Tubing Material | Black Sleeved Low-Permeation Rubber |
| Fan Control Method | Digital |
| AMD Processors Supported | Ryzen |
| Intel Processors Supported | Core i9, i7, i5, i3, Pentium, Celeron |
| PWM | No |
| Weight | 2.654 |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags