Corsair iCUE H150i ELITE LCD XT Display Liquid CPU Cooler — Black, CW-9060075-WW (N)
| Login to See Price | |
| Product Model: | H150i Elite LCD |
| Brand: | CORSAIR |
Key Features
The CORSAIR iCUE H150i ELITE LCD XT Liquid CPU Cooler delivers powerful, customized cooling for your CPU, with a personalized LCD screen that displays GIFs, images, and system information.
Brand: CORSAIR
Product Model: H150i Elite LCD
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Product Length | 397 |
|---|---|
| Product Width | 119.6 |
| Product Height | 119.6 |
| Cooling Warranty | 5 Year |
| Number of Fans | 3 |
| Radiator Material | Aluminum |
| Fan Dimensions | 120mm x 25mm |
| Cooling Socket Support | Intel 1851, Intel 1700, Intel 1200, Intel 1150, Intel 1151, Intel 1156, Intel 2011, Intel 2066, AMD sTR5, AMD AM5, AMD sTR4, AMD AM4 |
| Fan Speed | 550 - 2100 RPM ±10% |
| Fan Airflow | 13.8 - 65.57 CFM |
| Fan Static Pressure | 0.17 - 2.68 mm-H2O |
| Radiator Size | 360mm |
|---|---|
| iCUE Software | Yes |
| Fan Model | AF RGB ELITE |
| Tubing Length | 450mm |
| Coldplate Dimensions | 56x56mm |
| Tubing Material | Black Sleeved Low-Permeation Rubber |
| Fan Control Method | Digital |
| AMD Processors Supported | Ryzen Threadripper, Ryzen, A-Series |
| Intel Processors Supported | Core i9, i7, i5, i3, Pentium, Celeron |
| Weight | 2.61 |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags