Corsair HS80 RGB USB Wired Gaming Headset — White (AP), CA-9011238-AP
| Login to See Price | |
| Product Model: | False |
| Brand: | CORSAIR |
Key Features
| Model: HS80 |
| Type: Gaming |
| Connection Type: Wired |
| Microphone: Yes |
| Plug Type: USB |
Brand: CORSAIR
Product Model: False
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Main Feature | |
| Noise Cancellation | Yes |
| Frequency | 20Hz - 40kHz |
| Sound level/Sensitivity | 116dB (+/-3dB) |
| Impedance | 32k Ohms @ 1kHz |
| Connection Type | Wired |
| Microphone | Yes |
| Physical Description | |
| Cable Length | 5.9 ft. |
| Weight (Kg) | 0.916 Kg |
| Color | White |
| Warranty Info | |
| Years | 2 year |
| Contact Information | |
| Name | Md. Sabbir Karim |
| Phone Number | 88 01755606298 |
| sabbir.karim@smartbd.com |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags