Corsair HS65 HS65 WIRELESS Gaming Headset — White (AP), CA-9011286-AP
| Login to See Price | |
| Product Model: | HS65 |
| Brand: | CORSAIR |
Key Features
| Model: HS65 |
| Type: Gaming |
| Connection Type: Wireless |
| Microphone: Yes |
| Plug Type: USB |
Brand: CORSAIR
Product Model: HS65
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Main Feature | |
| Noise Cancellation | No |
| Frequency | 20Hz - 20 kHz (Headphone), 100Hz-10kHz 2.2k Ohms (Microphone) |
| Sound level/Sensitivity | 114dB (+/-3dB) |
| Impedance | 32 Ohms @ 1 kHz |
| Connection Type | Wireless |
| Microphone | Yes |
| Physical Description | |
| Weight (Kg) | 0.591kg |
| Color | White |
| Warranty Info | |
| Years | 2 year |
| Contact Information | |
| Name | Md. Sabbir Karim |
| Phone Number | 88 01755606298 |
| sabbir.karim@smartbd.com |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags