Elgato Wave DX Dynamic Microphone, 10MAH9901
| Login to See Price | |
| Product Model: | 10MAH9901 |
| Brand: | CORSAIR |
Key Features
| Model: Wave DX Dynamic |
| Type: Cardioid |
| Connection Type: Wired |
| Plug Type: 3 pin XLR |
Brand: CORSAIR
Product Model: 10MAH9901
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Main Features | |
| Frequency Response (Hz - kHz) | 50Hz - 15kHz |
| Sensitivity | (-52dB) |
| Impedance (ohm) | 600ohm |
| Plug Type | 3 pin XLR |
| Physical Specification | |
| Weight | 440 gm (without Mount) |
| Dimensions | 146 x 53 x 53mm |
| Warranty | |
| Warranty | 2 Years |
| Contact Information | |
| Name | Md. Sabbir Karim |
| Phone Number | 88 01755-606298 |
| sabbir.karim@smartbd.com |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags