Corsair DOMINATOR® TITANIUM RGB 64GB (2x32GB) DDR5 DRAM 6600MT/s CL32 Intel XMP Memory Kit — Black, CMP64GX5M2X6600C32
| Login to See Price | |
| Product Model: | DOMINATOR® TITANIUM RGB 64GB |
| Brand: | CORSAIR |
Key Features
| Brand | Corsair |
| Computer Memory Size | 64 GB |
| RAM Memory Technology | DDR5 |
| Memory Speed | 6600 MHz |
| Compatible Devices | Desktop |
Brand: CORSAIR
Product Model: DOMINATOR® TITANIUM RGB 64GB
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Heat Spreader | Aluminum |
|---|---|
| LED Lighting | RGB |
| Memory Series | DOMINATOR TITANIUM |
| Memory Size | 32GB |
| Performance Profile | XMP 3.0 |
| SPD Speed | 4800MHz |
| Tested Latency | 32-39-39-76 |
| Tested Speed (Up To) | 6600 |
| Fan Included | No |
| Memory Color | BLACK |
| Memory Compatibility | Intel 700 Series (13th Gen Intel Core CPUs or newer) |
| Memory Detail Compatibility | Intel 700 Series (13th Gen Intel Core CPUs or newer) |
|---|---|
| Memory Type | DDR5 |
| Package Memory Format | DIMM |
| Package Memory Pin | 288 |
| SPD Latency | 40-40-40-77 |
| SPD Voltage | 1.1V |
| Tested Voltage | 1.40V |
| Weight | 0.335 |
| Power Draw | Extreme OC PMIC |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags