Corsair DOMINATOR® TITANIUM RGB 32GB (2x16GB) DDR5 DRAM 7200MT/s CL34 Intel XMP Memory Kit — Black, CMP32GX5M2X7200C34
| Login to See Price | |
| Product Model: | DOMINATOR® TITANIUM |
| Brand: | CORSAIR |
Key Features
| Brand | Corsair |
| Computer Memory Size | 32GB |
| RAM Memory Technology | DDR5 |
| Memory Speed | 7200 MHz |
| Compatible Devices | Desktop |
Brand: CORSAIR
Product Model: DOMINATOR® TITANIUM
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Heat Spreader | Aluminum |
|---|---|
| LED Lighting | RGB |
| Memory Series | DOMINATOR TITANIUM |
| Memory Size | 32GB |
| Performance Profile | XMP 3.0 |
| SPD Speed | 4800MHz |
| Tested Latency | 34-44-44-96 |
| Tested Speed (Up To) | 7200 |
| Fan Included | No |
| Memory Color | BLACK |
| Memory Compatibility | Intel 700 Series (13th Gen Intel Core CPUs or newer) |
| Memory Detail Compatibility | ASUS ROG Z790 Series |
|---|---|
| Memory Type | DDR5 |
| Package Memory Format | DIMM |
| Package Memory Pin | 288 |
| SPD Latency | 40-40-40-77 |
| SPD Voltage | 1.1V |
| Tested Voltage | 1.45V |
| Weight | 0.338 |
| Power Draw | Extreme OC PMIC |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags