3437V226 # Canon L36ei Scanner
| Login to See Price | |
| Product Model: | L36ei Scanner |
| Brand: | CANON |
Key Features
✔️Model: L36ei
✔️Optical Resolution: 600 dpi
✔️Document Thickness: 0.07 mm (min.)/ 0.5 mm (max.)
Brand: CANON
Product Model: L36ei Scanner
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| SPECIFATIONS | |
| Scanner Name | L36ei Scanner |
| Scan Technology | Single Sensor with multiple LED illumination |
| Optical Resolution | 600 dpi |
| Scan Width | 36″ / 914 mm |
| Minimum Scan Width | 6″ / 150 mm |
| Maximum Scan Length | 109″ / 2768 mm |
| Document Thickness | 0.07 mm (min.) |
| 0.5 mm (max.) | |
| Max Scan Speed (inch/sec) | |
| Draft (200 dpi) | 1.0 ips (col.) / 3.0 ips (mono) |
| Standard (300 dpi) | 0.5 ips (col.) / 1.5 ips (mono) |
| Best (600 dpi) | 0.33 ips (col.) / 1.0 ips (mono) |
| Max. Copy Speed (inch/sec) | |
| Draft (300/300 dpi) | 1.0 ips (col.) / 3.0 ips (mono) |
| Standard (300/600 dpi) | 1.0 ips (col.) / 3.0 ips (mono) |
| Best (600/600 dpi) | 0.5 ips (col.) / 1.5 ips (mono) |
| PC & Software Included | ScanApp Lei Software |
| Functions | |
| Scan to USB (No ScanApp Lei) | RGB / Greyscale / BW, TIFF |
| Scan to USB (ScanApp Lei available) | RGB / Greyscale / BW, JPG, PDF, PDF / A, M-PDF |
| Scan to PC | RGB / Greyscale / BW, Tiff, JPEG, PDF, PDF / A, TiffG4, M-PDF |
| Copy | RGB / Greyscale / BW |
| Copy & Save | Copy and scan to PC concurrently |
| WARRANTY INFORMATION | |
| Warranty | 1 year Warranty |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags