3437V224 # Canon L24ei Scanner
| Login to See Price | |
| Product Model: | L24ei Scanner |
| Brand: | CANON |
Key Features
✔️ Model: L24ei
✔️ Optical Resolution: 600 dpi
✔️ Document Thickness: 0.07 mm (min.)/ 0.5 mm (max.)
Brand: CANON
Product Model: L24ei Scanner
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| SPECIFATIONS | |
| Scanner Name | L24ei Scanner |
| Scan Technology | SingleSensor with multiple LED illumination |
| Optical Resolution | 600 dpi |
| Scan Width | 24″ / 609.6 mm |
| Minimum Scan Width | 6.2″ / 160 mm |
| Maximum Scan Length | 109″ / 2768 mm |
| Document Thickness | Min. 0.07 mm |
| Max. 0.5 mm | |
| Max Scan Speed (inch/sec) | [COPY] |
| Draft (300/300 dpi): 1 ips (col), 3 ips (mono) | |
| Standard (300/600 dpi): 1 ips (col), 3 ips (mono) | |
| Best (600/600 dpi): 0.5 ips (col), 1.5 ips (mono) | |
| Draft (200 dpi): 1 ips (col), 3ips (mono) | |
| Standard (300 dpi): 0.5 ips (col), 1.5 ips (mono) | |
| Best (600 dpi) : 0.33 ips (col), 1 ips (mono) | |
| Software Included | ScanApp Lei Software |
| Functions | Scan to USB: RGB/Greyscale/BW, TIFF |
| (No ScanApp Lei) | |
| Scan to USB: RGB/Greyscale/BW, JPG, PDF, PDF/A, M-PDF (ScanApp Lei available) | |
| Scan to PC: RGB/Greyscale/BW, Tiff, JPEG, PDF, PDF/A, TiffG4, M-PDF | |
| Copy – RGB/Greyscale/BW | |
| Copy & Save: Copy and scan to PC concurrently | |
| WARRANTY INFORMATION | |
| Warranty | 1 year warranty |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags