Apacer AH355 64GB, USB 3.2 Gen 1 Flash Drive, Black (AP64GAH355B-1)
| Login to See Price | |
| Product Model: | False |
| Brand: | APACER |
Key Features
| Model: AH355 |
| Part No: AP64GAH355B-1 |
| USB Generation: Gen 1 |
| Interface(s): USB 3.2 |
| Capacity: 64GB |
Brand: APACER
Product Model: False
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Storage & Interface | |
| Interface(s) | USB 3.2 |
| Connector Type | USB Type-A |
| USB Generation | Gen 1 |
| Capacity (GB/TB) | 64GB |
| System Requirement | Windows 10/ 8.1/ 8/ 7. Mac OS 10.6.X or above. Linux Kernel 2.6.X or above. |
| OTG | No |
| Physical Description | |
| Color | Mysterious Black |
| Weight | 7.8g |
| Dimensions | 56.05 x 18 x 8.5mm (L x W x H) |
| Warranty Info | |
| Years | Product life time |
| Contact Information | |
| Name | Tasrif Hasan |
| Phone Number | 88 01755606317 |
| tasrif.hasan@smartbd.com |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags