CORSAIR VALUE SELECT 8GB DDR4 2133MHZ RAM #CMV8GX4M1A2133C15
| Login to See Price | |
| Product Model: | VALUE SELECT |
| Brand: | CORSAIR |
Key Features
| Model: CORSAIR VALUE SELECT 8GB DDR4 |
| Memory Size: 8GB |
| Memory Type: DDR4 |
| Wireless Type: Radio Frequency |
Brand: CORSAIR
Product Model: VALUE SELECT
Return & Warranty
Market Ratings
Ship On Time
99%
Chat Response
100%
Specification
| Key Features | |
| Type | DDR4 |
| Capacity | 8 GB |
| Frequency | 2133 MHz |
| Voltage | 1.2 V |
| Latency | 15-15-15-36 |
| RAM Memory Technology | DDR4 2600 |
| PIN | 288 Pin |
| Warranty Informations | |
| Manufacturing Warranty | Lifetime |
| Contact Information | |
| Name | Md. Sabbir Karim |
| Phone Number | 880 1755606298 |
| sabbir.karim@smartbd.com |
Description
None
Images & Videos
Reviews
Tags